Jūrinės sraigės (Whelks FR)

Jūrinės sraigės yra tradicinis delikatesinis produktas kai kuriose Vakarų Europos, Amerikos ir Pietryčių Azijos šalyse. Sraigių mėsa turi ne tik puikių skonio savybių, bet dėl didelio kiekio lengvai pasisavinamų baltymų, vitaminų ir mikroelementų yra itin naudingi organizmui.

Šios jūrinės sraigės yra paruoštos valgyti, Jums nebereikės papildomai jų ruošti. Valgyti galima iš karto su paruoštu specialiu padažu arba paprasčiausiai su majonezu. Tiesiog dantų kraštuku išimate sraigę iš kiauto, pamirkote į padažą ir skanaus. Taip pat galima naudoti ir salotoms ruošti (prieš dedant į salotas rekomenduojame išėmus iš kiauto jas nuplauti, nes gali likti truputį kiauto atplaišų).


 Jūrinės sraigės (virtos)
 Svoris    
Kaina/kg.
Viso suma
1 kg.   
 40 Lt/kg.
 40 Lt
 3 kg.    
 35 Lt/kg.
 105 Lt
 6 kg.    
30 Lt/kg.
180 Lt

 

Šį vertingumą lemia beveik visiškas sraigių mėsos pasisavinimas ir negatyvių šalutinių efektų nebuvimas. Baltymų kiekis virtoje ir šaldytoje sraigių filė yra nuo 12 iki 17 proc. Be to, šie baltymai turi visą nepakeičiamų aminorūgščių rinkinį tokiu santykiu, kuris būtinas žmogaus organizme sintetinant baltymus. Dėl mažo sraigių mėsos kaloringumo ją vartojant organizme beveik nesikaupia riebalai, todėl ji labai naudinga laikantis mažo kaloringumo dietų. Sraigių mėsos lipidai (riebalai) susideda iš nesočiųjų riebalų rūgščių (65-70 proc. visų lipidų, o jautienoje - tik 5 proc.). Dėl to nesočiosios riebalų rūgštys ne tik nekaupia cholesterolio, bet net padeda žmogaus organizme sumažinti jo kiekį.

Prie sraigių puikiai tiks šie vynai:

Domaine Puech Cocut VdP d'OC 
 
Baltas sausas rūšinis Prancūziškas vynas. Pagamintas iš 30% Chardonnay ir 70% Vermentino vynuogių. Lengvos geltonos su sidabriniu atspalviu spalvos. Delikataus ir aiškaus citrusinių vaisių aromato. Lengvo, minerališko skonio su juntamomis greipfrutų natomis. Gaivaus poskonio.
 
     Alk. 12,5% tūr. Tūris: 750 ml.
     Rekomenduojama pateikti atvėsintą iki 6-8ºC temperatūros
 
     Kaina* - 25,60 Lt 
 
 
Gemischter Satz
 
Tai baltas sausas rūšinis vynas iš Austrijos iš Mollands - Kamptal regiono. Gemsichter Satz nėra Cuvee tipo vynas. Tai skirtingų vynuogių veislių vynas, išaugintų kartu viename vynuogyne. Vėliau vynuogės skinamos, spaudžiamos ir fermentuojamos taip pat kartu. Šis Gemischter Satz pagamintas iš 40 metų senumo vynmedžių - Frühroter Veltliner ir Rivaner. Vynuogynai įsikūrę labiausiai į šiaurę nutolusiame Austrijos regione, kas sąlygoja vėsų klimatą. Tai šviesios šiaudų spalvos, intensyvaus tropinių vaisių ir mineralų aromato vynas. Tai labai švelnus, vidutinio svarumo ir puikaus poskonio vynas.
 
     Rekomenduojama patiekti atvėsintą iki 10-12ºC temperatūros.
     Alk. 12,5% tūr. Tūris: 750 ml.
 
     Kaina* - 34,80 Lt
 
 

 

Tenuta Zicari Fievo IGT
 
Baltas sausas krašto vynas iš Italijos iš Salento regiono, pagamintas iš 80% Chardonay ir 20% Fiano d‘Apulia vynuogių. Šiaudų geltonumo spalvos, lengvo, vaisiško aromato, subalansuoto skonio. Kaip italai sako - „skonis primena rudeninio vėjo dvelksmą pripildytą vynuogynų kvapo". Brandintas plieno talpose ir 7 mėnesius prancūziško ąžuolo statinėse. Vyno pavadinimas kilęs nuo žodžio „Fievole", kuris išvertus reiškia „minkštas".
 
     Alk.12.5°. Tūris 750ml.
     Rekomenduojama pateikti atvėsintą iki 12ºC temperatūros
    
     Kaina* - 30,20 Lt
 

* - tikslų vynų asortimentą ir kainas rasite apsilankę parduotuvėje

Parduotuvės adresas - Palangos g. 2, Vilnius
Tel. pasiteiravimui: (5) 261 7229

 

< Atgal