Omarai (European Lobster)

Prancūzijoje, Bretanės ir Normandijos pakrantėse, žvejojami omarai dažniausiai keliauja tiesiai į geriausius Paryžiaus ar Londono restoranus, bet šiandien jau pasiekia ir Lietuvą.

Tai mėlynieji, Europietiško tipo omarai, kurių kiautas labai kietas, o mėsa ypač skani. Septynerių metų omaras būna vidutiniškai 30 cm. ilgio, sveria apie 900 g.

Išvirus omarą, melsvai juoda spalva tampa ryškiai raudona, todėl jie kartais vadinami „jūrų kardinolais". Skaniausia omaro, kaip ir kitų vėžiagyvių, dalis slypi po kietu kiautu - žnyplėse, kojose, uodegoje.

 Omarai (European Lobster)
 Dydis*  KiekisKaina/kg.
800 gr. - 1 kg.
600 gr. - 800 gr.
400 gr. - 600 gr.
1 vnt.
 130 Lt/kg.

 

Gyvų omarų virimo būdai

Nehumaniškas: nuplautą, gyvą omarą įdėti į jau verdantį pasūdytą vandenį. Vienam kilogramui omarų reikia 2 litrų vandens ir 100 gramų druskos. Virti apie 15 minučių.

Humaniškas: paguldžius kniūbsčią ant pjaustymo lentos ir prilaikant, kad neslystų, durti peilio smaigaliu į nugaros vidurį. Įmesti į verdantį vandenį ir virti kol paraudonuos.

Išvirto omaro paruošimas

Išvirtą omarą ataušinti, nusausinti.

Uodegos kiautas: apversti omarą aukštielninką ir apipjauti pilvo kiautą abipus uodegos. Pilvo kiautą nulupti, stengiantis neįplėšti, išimti mėsą iš nugaros kiauto. Ties linkiu truputį įpjovus išimti vidurius - tamsiąją gyslą.

Mėsa iš nugaros šarvo: paguldžius omarą kniūbsčią, perpjauti išilgai pusiau. Šaukštu reikia iškabinti žalsvas jo kepenis bei rausvus ikrus - jei yra, kitus vidurius išmesti.

Žnyplės naudojamos: gnybiamiesiems jų galams nukirpti ir mėsai iš drūtgalio kiauto išimti. Kartu su kremzle išplėšti plonesnį žnyplių gnybtuką ir mėsai iš jo išimti.

 

< Atgal